İstanbul Bina Cephe Mantolama İstanbul Bina Cephe Mantolama

İzmir Fugalı Mantolama Resimleri, Mantolama İzmir

İstanbul Fugalı Mantolama İstanbul Fugalı Mantolama

İzmir Fugalı Mantolama Resimleri, Mantolama İzmir

Fugalı Mantolama, binaların dış cepheleri için uygulanan ısı yalıtım sistemine verilen isimdir. Fugalı Mantolama binaların ısıtma ve soğutma maliyetlerini azaltır, Fugalı Mantolama izolasyon sağlar ve ısı transferinden ve termal gerilmelerden kaynaklanan küf, rutubet, duvarlardaki çatlama ve dökülmeleri önleyerek bakım ve onarım maliyetini düşürür.

Dış cephe yalıtımı için Türkiye'de son yıllarda uygulanmaya başlanan Fugalı Mantolama işlemi Avrupa ülkelerinde standartlarla tescillenmiş ve enerji tasarrufu amaçlı olarak uzun yıllardır kullanılmaktadır.

Binalarımızda ısınmak ve serinlemek amacıyla kullandığımız kalorifer, kombi, klima ve buna benzer cihazların kullandıkları enerji, Fugalı Mantolama uygulaması ile yüzde 50 oranında azalabilmektedir. Şayet binaların çatı ve temeli için de ısı yalıtımı sistemi yapılmış ise bu oran yüzde 60′lara kadar çıkabilmektedir.

Fugalı Mantolama yapılarda en önemli ısı kaybı yaratan kiriş ve kolonları da içerir. Binaların dış cepheleri ve bina duvarlarının tamamını kaplamadıktan sonra mantolama sisteminden verim alınamaz.

Fugalı Mantolama sisteminin en önemli özelliği hiçbir aralık kalmayacak şekilde binanın dışarıdan ısı yalıtım levhaları ile tamamen kaplanmasıdır.

Fugalı Mantolama sistemi uygulanırken, kirişler, kolonlar, pencere merkezleri, duvarlar, çıkma altları dahil olmak üzere bir bütün olarak düşünülüp uygulamaya geçilmelidir.

Fugalı Mantolama dış cephe yalıtım sistemleri sayesinde yapılarda korozyon problemi yaşanmaz, iyi bir mantolama binanın ömrünün uzamasını sağlar.

Fugalı Mantolama bina cephesindeki duvar, kolon ve kirişleri su ve rutubetten koruyarak binanın ömrünü uzatır. Binalarınızın su ve ısı yalıtımı sağlanarak konutlarınızda konforlu ve huzurlu bir yaşam ortamı meydana getiren Fugalı Mantolama uygulamaları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için iletişime geçebilirsiniz..

İzmir Fugalı Mantolama Resimleri, Mantolama İzmir

Istanbul başta olmak üzere Türkiye'nin her iline, her bölgesine EPS ile Bina Cephe Kaplaması yapan firmamız hizmetinize amadedir.

Adres: Şile Otoban Üzeri Kirazlıdere M. Kışla C. Havuz S. İlhanlar Plaza No: 20 / 8 Çekmeköy / İstanbul

Firma Mail: sermimar@sermimar.net

Telefon: +90 216 614 04 34

Firma GSM: +90 505 507 04 18 (7/24 Hizmetinizdedir.)
İstanbul Bina Cephe Mantolama İstanbul Bina Cephe Mantolama